آموزش ساخت گروه اینستاگرام و حذف گروه

آموزش
9th سپتامبر 2019

آموزش ساخت گروه اینستاگرام و حذف گروه

حذف کامل گروه اینستاگرام , حذف افراد از گروه اینستاگرام

قابلیت تشکیل گروه در اینستاگرام هم وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید در اینستاگرام به تشکیل گروه و گفتگوهای گروهی بپردازید. در این مقاله به آموزش ساخت گروه اینستاگرام و مدیریت موارد مربوط به آن می‌پردازیم. با پینک تولز همراه باشید.

آموزش ساخت گروه اینستاگرام و حذف گروه

هر چند امکاناتی مثل تشکیل گروه های خصوصی و سایر امکاناتی که به بخش Direct اینستاگرام برای ارتباط بیشتر بین کاربران اضافه شده بر محبوبیت این شبکه اجتماعی افزوده ولی با وجود پیام رسان های با کیفیت مثل تلگرام ، تشکیل گروه اینستاگرام چندان هم مورد توجه قرا نگرفته است.

در این بخش از مقاله می خواهیم بیاموزیم که چگونه گروه اینستاگرام بسازیم ؟

۱- برای ساخت گروه اینستاگرام ابتدا برنامه را اجرا کرده، وارد بخش Home که به شکل یک آیکون خانه است شوید.

۲- روی آیکون Mailbox که در گوشه سمت راست و بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید. ( در صفحه Mailbox شما می توانید لیست مکالمات خود ( تک تک یا گروهی ) را ببینید )

آموزش ساخت گروه اینستاگرام و حذف گروه

آموزش ساخت گروه اینستاگرام و حذف گروه

۳- برای شروع یک چت خصوصی بر روی دکمه به علاوه + در گوشه بالا و راست صفحه کلیک کنید. در این مرحله شما می توانید در بخش Share a photo or a video عکس و ویدئو و در بخش Send message پیام متنی ارسال کنید.

آموزش ساخت گروه اینستاگرام و حذف گروه

۴- در مرحله بعد، می توانید شخص یا اشخاصی را که مایلید پیغام شما را ببیند انتخاب کنید. در قسمت Suggested لیست افرادی را که اخیرا با آن ها چت داشته اید را می توانید ببینید. در صورتی که فرد مورد نظر در این لیست نیست می توانید در قسمت Search نام او را سرچ کنید.

آموزش ساخت گروه اینستاگرام و حذف گروه

افرادی که در این لیست انتخاب می کنید تشکیل یک گروه را می دهند شما ماکزیمم می توانید ۱۵ نفر را برای تشکیل یک گروه اینستاگرام انتخاب کنید.

۵- در مرحله آخر دکمه Send را انتخاب کنید.

آشنایی با ویژگی های گروه های اینستاگرام

  • برای افزودن کاربر به گروه اینستاگرام : بعد از ورود به برنامه وارد Mailbox که به صورت یک آیکون مکعب است شده و از لیست مکالماتی که وجود دارد گروهی که قصد دارید کاربر جدید به آن اضافه کنید را انتخاب نمایید. آیکون علامت تعجب را انتخاب کرده و گزینه Add People را لمس کنید.سپس کاربر مورد نظر را انتخاب کرده و Done را بزنید.
  • برای تغییر دادن نام گروه اینستاگرام : آیکون علامت تعجب که در سمت راست صفحه قرار دارد و سپس گزینه Group Name را انتخاب کنید. نام مورد نظر خود را وارد کرده و گزینه Done را انتخاب کنید. این نام توسط تمام اعضای آن گروه اینستاگرام قابل مشاهده است.
  • برای غیر فعال کردن Notification یا اعلان گروه اینستاگرام : آیکون علامت تعجب که در سمت راست صفحه قرار دارد و سپس گزینه Mute Notification را انتخاب کنید.

■ در صورتی که شخصی که در لیست following های شما نیست، بخواهد با شما چت داشته باشد و یا شما را در گروه اینستاگرام وارد کند برای شما یک درخواست ارسال می شود. در صورت تایید درخواست از جانب شما ( Allow ) شما وارد گروه خواهید شد و در صورت عدم تایید ( Decline ) شما وارد گروه نخواهید شد.

نحوه حذف کردن گروه ساخته شده در اینستاگرام

ممکن است تعداد گروه های اینستاگرام شما زیاد شده و بسیاری از آن ها برای شما غیر ضروری باشند. امکان حذف گروه اینستاگرام در این پیام رسان وجود دارد برای این منظور:

۱- وارد برنامه شده و به بخش Mailbox وارد شوید. (آیکون مکعب در سمت راست و بالای صفحه)

۲- از میان لیست مکالمات موجود که نمایش داده می شود، انگشت خود را روی گروه یا فردی که مایل هستید حذف شود قرار داده و به سمت چپ بکشید.

۳- گزینه Delete را انتخاب کنید.

در صورتی که نمی خواهید گروه اینستاگرام را پاک کنید و تنها می خواهید گروه را ترک کنید یا به اصطلاح از گروه لفت دهید در همان بخش Mailbox از لیست مکالمات موجود گروهی که می خواهید از آن خارج شوید را انتخاب کرده بر روی علامت تعجب که در سمت راست صفحه قرار دارد رفته و گزینه Leave Conversation را انتخاب کنید.

منبع : هیواتک

, , , , , , , , , ,

نظرات