افزایش محدوده وای فای مودم

آموزش
18th آگوست 2019

افزایش محدوده وای فای مودم

افزایش محدوده وای فای مودم, افزای برد وای فای, افزایش محدوده وایرلس

شبکه های وای فای که نسبت به شبکه های بلوتوث نقش موثر تری را در زندگی ما دارند، بیشتر بر پایه ی ارتباط شبکه به صورت اینترنت بی سیم تاکید دارند که این امر باعث محبوبیت بالای آن میان کاربران فضای مجازی شده است. همین تکنولوژی کاربردی به شما در بعضی از مکان ها که دسترسی به اینترنت های سیم کارت غیر قابل دسترسی است، می تواند با شبکه ی وای فای اینترنت شما را تامین کند. در این مقاله در خصوص افزایش برد وای فای مودم صحبت کرده ایم.

افزایش محدوده وای فای مودم

اولین مرحله برای اتصال به اینترنت خرید یک مودم مناسب است. همه ی مودم های موجود در بازار نظیر مودم زایکسل ، مودم تی پی لینک و مودم دی لینک یک کارایی مشترک را در اختیارتان می گذارند و با کانفیگ مودم خود می توانید از اینترنت وایرلس نیز استفاده نمایید. اما تفاوت اصلی مودم ها را با توجه به نیاز کاربران می توان دسته بندی کرد. همانطور که مشخص است نیاز یک شبکه ی خانگی کوچک با نیاز یک شرکت وسیع متفاوت است.

روی تمامی مودم ها چراغ هایی تعبیه شده اند که هر کدام معنای خاصی دارند. بطور مثال اگر چراغ مودم شما روشن نمی شود و نمی توانید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

در بعضی مواقع دیده می شود که چراغ مودم قرمز می شود، که آن نیز دلایل خاص خود را دارد. علت قرمز شدن چراغ مودم را مطالعه نمایید. اما اخرین نکته و یکی از مهم ترین نکات در رابطه با تنظیم مودم، گذاشتن یک پسورد مناسب و امن برای آن است که اجازه ی دسترسی هرکسی به وای فای شما داده نشود.

محدوده وایرلس یا برد وای فای چیست ؟

محدوده وایرلس یا وای فای که هر روزه همه ی ما از این محدوده برای دسترسی به فضای مجازی استفاده می کنیم، در اصل همان امواج رادیویی هستند که پیام را منتقل می کنند. این امواج رادیویی با بعضی شرایط ناسازگار هستند و نمی توانند سیگنال های خود را به درستی ارسال نمایید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با مشکل افت سیگنال مواجه شده باشید.

به طور مثال وقتی مودم شما در خانه و شما به حیاط می روید اتصال شما با وای فای قطع خواهد شد. علت این قطعی تنها وجود موانعی است که در راه رسیدن سیگنال ها به دستگاه های مربوطه قرار دارند و ارتباط چندانی به تنظیمات مودم و تنظیمات اینترنت شما ندارد.

چگونه برد مودم وایرلس خود را افزایش دهیم ؟

برای افزایش برد مودم وایرلس خود باید نکاتی را در نظر بگیریدکه در ادامه آن ها را بازگو خواهیم کرد:

  • دستگاه هایی که به نوعی می توانند در سیگنال اختلال ایجاد کنند را خاموش یا جا به جا کنید. مودم خود را از دستگاه هایی نظیر تلفن های بی سیم، کنترل تلویزیون، درب های اتوماتیک پارکینگ و غیره دور کنید.
  • قدرت سیگنال خود را بعد از دور نمودن موانعی که در بالا نیز گفته شد چک کنید تا مشکل اصلی تداخل سیگنال های خود را پیدا کنید.
  • مودم خود را در محل هایی مرتفع قرار دهید تا دامنه ی سیگنال های ارسالی افزایش پیدا کند به طوری که موانعی بین سیگنال های ارسال و گیرنده وجود نداشته باشد.
  • بهتر است مودم خود را در مرکز خانه یا محیط کار خود قرار دهید تا به همه ی نقاط به صورت یکسان سیگنال ارسال شود در غیر این صورت سیگنال ها در بعضی قسمت ها از موانعی عبور می کنند که این موضوع باعث افزایش سیگنال و آنتن دهی در یک نقطه و وجود نداشتن آنتن در قسمتی دیگر است.
  • اگر لپ تاپ، کامپیوتر و … شما ثابت می باشد بهتر است مودم را نزدیک آنها قرار دهید.
  • حتما مودم خود را دور از اجسام فلزی مثل کمد، کابینت و قفسه قرار دهید.
  • توان سیگنال های مودم خود را افزایش دهید. برای انجام این عمل باید وارد صفحه تنظیمات مودم خود شوید و در قسمت Wireless به دنبال گزینه ی Transmit باشید و آن را روی حداکثر توان تنظیم کنید.
  • می توانید در صورت امکان آنتن مودم خود را تعویض کنید و از آنتنی قوی تر استفاده نمایید.
  • یک ریپیتر نصب کنید. در اصل ریپیتر یک دستگاه الکترونیکی است که با دریافت سیگنال از یک دستگاه، دامنه ای وسیع تر و با قدرت تر از سیگنال را برایتان ارسال می کند.
  • و در نهایت نرم افزار داخلی مودم خود را آپدیت کنید. ممکن است این مشکل سر منشا از یک مشکل نرم افزاری باشد که افت سرعت را در بر دارد.

منبع : هیواتک

, , , , , , , , , ,

نظرات