پیگیری وضعیت نظام وظیفه و ورود به سامانه سخا

آموزش
6th سپتامبر 2019

پیگیری وضعیت نظام وظیفه و ورود به سامانه سخا

سامانه سخا سربازی, استعلام وضعیت نظام وظیفه

پینک تولز : سامانه سخا برای پیگیری مسائل مرتبط به سربازی راه اندازی شده است تا متقاضیان خدمات از سازمان نظام وظیفه بتوانند برخی از اطلاعات و پیگیری های خود را از طریق این سامانه الکترونیک انجام دهند.

پیگیری وضعیت نظام وظیفه و ورود به سامانه سخا

وقتی به ابتدای سن جوانی می رسید و یا بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی ، نوبت به طی کردن خدمت سربازی می رسد سوالات بسیاری در خصوص این موضوع در ذهن تان ایجاد می شود. اینکه چه زمانی باید برای اعزام به خدمت اقدام کنم و از چه طریقی باید وضعیت خدمتی خود را استعلام کنم و سوالات بسیار دیگری از این دست. در این مقاله سعی داریم بعضی از این پرسش ها را پاسخ دهیم.

پس از اینکه شما مشمول خدمت سربازی شدید، اولین اقدام مراجعه به پلیس+۱۰ و اقدام به ثبت مشخصات شماست. اگر دانشجو بوده اید باید برگه فراغت از تحصیل خود را با خود ببرید تا آخرین وضعیت تحصیلی شما در سیستم نظام وظیفه ثبت گردد. پس از خرید دفترچه خدمت سربازی و ثبت مشخصات شما در سیستم ، برگه ای تحت عنوان برگه سبز خدمت به شما تحویل می شود که در آن تاریخ اعزام شما مشخص شده است. همچنین شما باید یک کد به نام کد سخا را از مسئول پلیس +۱۰ بگیرید تا به وسیله آن کد آخرین وضعیت خدمت خود را استعلام کنید.

■ در سامانه سخا می توانید به صورت اینترنتی درخواست تمدید یا تعجیل شروع خدمت را ثبت کنید.

پیگیری وضعیت نظام وظیفه

همانطور که ذکر شد در اولین اقدام پس از ثبت اطلاعات شما ، تاریخ اعزامی برایتان تعیین می شود که شما می توانید نسبت به تمدید یا تعجیل آن تاریخ اقدام کنید. این موضوع از طریق پلیس+۱۰ و یا سامانه سخا نظام وظیفه قابل انجام شد. به این صورت که شما دلیل تمدید یا تعجیل خدمت خود را به همراه تاریخ اعزام درخواستی تا مشخص می کنید. در چند روز آینده نیز پاسخ درخواست خود را می توانید پیگیری کنید. لازم به ذکر است که اعزام سربازان فوق دیپلم به بالا در یکم ماه های زوج و سایر سربازان نوزدهم هر ماه است.

آشنایی و ورود به سامانه سخا نظام وظیفه

همانطور که گفته شد شما باید کد سخا مربوط به خود را که یک کد ۵ رقمی است از پلیس+۱۰ دریافت کنید. حال می توانید با مراحعه به سایت http://www.evazifeh.police.ir و وارد کردن کد سخا و شماره ملی خود وارد پنل کاربری خود شوید:

پیگیری وضعیت نظام وظیفه و ورود به سامانه سخا

در پنل کاربری خود می توانید آخرین وضعیت اعزام خود را از منوی سمت راست و گزینه اعزام پیگیری کنید. در چند روز آینده محل خدمت آموزشی شما در این قسمت مشخص می شود. همچنین آخرین وضعیت تحصیلی ثبت شده شما در سازمان نظام وظیفه نیز در این سیستم قابل مشاهده است.

علاوه بر موارد بالا ، در صورتی که امریه سازمان خاصی را گرفته اید درخواست تان در قسمت امریه قابل مشاهده خواهد بود.

استعلام اینترنتی وضعیت نظام وظیفه و درخواست تمدید و تعجیل

علاوه بر امکانات سیستم فوق ، شما می توانید درخواست تمدید یا تعجیل خدمت خود را از طریق یک سامانه دیگر به صورت اینترنتی ثبت کنید. برای انجام این کار وارد سایت زیر شوید:

http://evazifeh.epolice.ir

پیگیری وضعیت نظام وظیفه و ورود به سامانه سخا

در این سایت با وارد کردن کد سخا و شماره ملی خود می توانید وارد پنل خود شده و یکی از سه درخواست زیر را ثبت کنید:

  • درخواست خروج از کشور: اگر قصد خروج از کشور را دارید باید از این قسمت اقدام کنید.
  • درخواست تمدید یا تعجیل در خدمت: اگر می خواهید تاریخ اعزام خود را ۲ ماه جلو یا عقب بیندازید می توانید درخواست خود را از این طریق ثبت کنید و در روزهای بعد آن را پیگیری کنید.
  • درخواست ارسال مجدد کارت: در صورتی که کارت پایان خدمت خود را گم کرده اید در این قسمت می توانید درخواست صدور کارت جدید خود را ثبت کنید.
  • همه درخواست هایی که در سامانه ثبت می کنید را می توانید از طریق پلیس+۱۰ نیز ثبت کنید اما از طریق سامانه سخا ، خودتان به راحتی می توانید درخواست هایتان را ثبت و پیگیری کنید.

منبع : هیواتک

, , , , , , , , , , , ,

نظرات