آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

آموزش
23rd اکتبر 2019

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

بکاپ گیری از واتساپ

برنامه واتساپ این قابلیت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا به روش‌های مختلفی از گفتگوها یا چت های خود با سایر کاربران بکاپ تهیه کنند. به این صورت هر زمان که تمایل داشته باشید، قادر به دستیابی مجدد به آرشیو گفتگوهایتان خواهید بود. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه بکاپ گیری از گفتگوهای واتساپ (آرشیو چت) بپردازیم. با پینک تولز همراه باشید.

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

نحوه پشتیبان گیری واتساپ اندروید

شما می توانید با بهره گیری از قابلیت پشتیبان گیری واتساپ ،از پیام ها و اطلاعات خود نسخه ی پشتیبان تهیه کنید. این ویژگی به شما این امکان را می دهد تا اطلاعاتتان را در گوگل درایو ذخیره کرده و در صورت نیاز برای بازگرادنی پیام های واتساپ خود اقدام کنید.

در مرحله ی اول برای آغاز بکاپ گرفتن از واتساپ ،اپلیکیشن واتساپ خود را باز کنید و از طریق سه نقطه ی بالای صفحه وارد منوی Setting شده و به قسمت Chat Backup بروید. در این بخش شما میتواند با انتخاب گزینه ی Account از منوی Google Drive Settings اکانتی را که قصد دارید اطلاعاتتان در آن ذخیره شود را انتخاب کنید. باید توجه داشته باشید که برای استفاده از این بخش باید اکانت گوگل شما بر روی گوشی فعال شده باشد اگر اکانت مورد نظرتان به گوشی اضافه نشده بود و نتوانستید آن را در گزینه ها پیدا کنید می توانید با استفاده از Add Account آن را به لیست اضافه نمایید.

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

اگر می خواهید از ویدیو های شما نیز نسخه ی پشتیبان تهیه شود می توانید گزینه ی Include Videos را فعال نمایید. در آخر با تپ کردن بر روی Back Up فرآیند پشتیبان گیری آغاز می شود. پس از انجام مراحل ذکر شده از چت ها و اطلاعات موجود در واتساپ شما بکاپ گرفته می شود و شما میتوانید در گوشی های هوشمند دیگر اطلاعات چت هایتان را بازیابی کنید.

بکاپ گرفتن از واتساپ ایفون

بکاپ گرفتن از واتساپ در گوشی های آیفون نیز درست مانند اندروید می باشد. همانطور که پیشتر توضیح داده شد برای این کار باید از قسمت Setting به منوی Chat Backup رفته و از منوی Google Drive Settings اکانت مورد نظر را انتخاب کنید و در نهایت Back Up را بزنید.

همچنین بخوانید : چگونه از اینستاگرام بک آپ بگیریم

چگونه از بکاپ واتساپ استفاده کنیم

در این بخش قصد داریم نشان دهیم که چگونه از بکاپ واتساپ استفاده کنیم . اگر شما به کمک قابلیت پشتیبان گیری واتساپ اطلاعاتتان را به گوگل درایو منتقل کرده باشید در صورت از کار افتادن گوشی و یا دزدیده شدن آن میتوانید به سادگی پیام ها و اطلاعات حساب واتساپ خود را بازیابی کنید.

آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

برای این کار شما باید حتما قبل از نصب برنامه اکانت گوگلی را که اطلاعاتتان به صورت بکاپ در آن ذخیره شده را به گوشی خود اضافه نمایید. سپس اپلیکیشن واتساپ را نصب کنید و پس از باز کردن آن Agree And Continue را انتخاب کرده و شماره موبایلتان را تایید نمایید. در مرحله ی بعد Restore را انتخاب کنید و Next را بزنید. پس از طی کردن مراحل مذکور اطلاعات شما به گوشی جدید انتقال داده می شود.

منبع : هیواتک

, , , , , , , , , , ,

نظرات