همه چیز در مورد شکستن ال سی دی گوشی

آموزش
4th می 2019

همه چیز در مورد شکستن ال سی دی گوشی

همه چیز در مورد شکستن ال سی دی گوشی

شکستن ال سی دی گوشی مشکلی است که ممکن است برای هر کاربری پیش بیاید که عموما بر اثر یک بی احتیاطی یا حواس پرتی اتفاق می افتد. در این مقاله تصمیم داریم راه کارهایی برای ترمیم و حل مشکل شکستن ال سی دی گوشی ارائه دهیم.

اقدامات لازم موقع شکستن ال سی دی گوشی

گاهی اوقات شکستن صفحه ال سی دی گوشی برای تلفن هایی اتفاق می افتد که واقعا اررش آن را ندارد که تعمیر شود و خودتان نیز پیش از این مایل بودید که در اسرع وقت تلفن همراه جدیدی خریداری کرده و جایگزین آن نمایید. اما اگر LCD تلفن همراه شما به هر دلیلی شکسته است ، و قصد استفاده مجدد از آن را دارید ، اقدامات زیر را انجام دهید :

بررسی گارانتی

اولین کاری که باید انجام دهید این است که چک کنید آیا گارانتی تلفن همراه اندروید یا آیفون شما ، صفحه نمایش های شکسته و کرک شده را پوشش می دهد یا خیر ؟ اگر پوشش می دهد تحت چه شرایطی است و … چون در صورت داشتن گارانتی ، تنها مشکل شما این خواهد بود که چند روزی باید بدون گوشی سپری کنید ، در نهایت بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی و البته گزافی می توانید تلفن همراه خود را سالم تحویل بگیرید. اگر تلفن همراه شما دارای گارانتی نیز ، مجبور هستید آن را به مراکز تعمیرات تلفن همراه بسپارید ، توصیه می کنیم اگر تلفن همراه جدیدی خریداری کردید ، این بار حتما آن را گارانتی کنید.

در واقع مشکلات ناشی از شکستن ال سی دی گوشی ، از زمانی شروع می شود که شما متوجه شوید این مشکل تحت پوشش گارانتی نیست و باید به دنبال راه های دیگر باشید.

از یک تلفن همراه قدیمی استفاده کنید

مسلما شما برای حفظ ارتباطات و انجام امور خود نیاز به یک تلفن همراه دارید ، پس مجبور هستید از تلفن همراه هوشمند در صورت وجود استفاده کنید وگرنه باید به همان گوشی های قدیمی اکتفا کنید و احتمالا چند روزی از فضای مجازی و پیام رسان ها دور باشید.

برای تعمیر ال سی دی شکسته چه کاری باید انجام دهیم ؟

برخی از افراد در خصوص اینکه آیا خودشان می توانند تعمیر کنند یا خیر نیز سوالاتی را مطرح می کنند ، اگر شماشخص فنی و به اصطلاح دست به آچار هستید ، شاید بتوانید خودتان کار تعمیر را انجام دهید ، وب سایت های متعددی هم وجود دارد که به طور گام به گام و مرحله به مرحله آموزش های لازم را به شما ارائه می دهند. لینک یکی از سایت های ارائه کننده خدمات را در زیر آورده ایم که می توانید به آن مراجعه کنید یا از ویدیوهای موجود در یوتیوب و سایر سایت ها استفاده کنید.

  • www.ifixit.com

شکستن ال سی دی گوشی

اما از آنجایی که ال سی دی یک قطعه سخت افزاری برای تلفن همراه محسوب می شود ، لذا تعویض و تعمیر آن کاری تخصصی محسوب می شود و اگر فنی نیستید و اطلاع کافی در این خصوص ندارید ، حتما باید توسط مراکز تعمیرات تلفن همراه انجام شود ، زیرا شرایط برخی از گوشی ها به حدی حساس است که توصیه می کنیم تحت هیچ شرایطی خودتان اقدام به تعمیر و برطرف کردن این مشکل نکنید.

همچنین بعضی از تلفن های همراه ، دارای قطعات سخت افزاری جدا ناپذیر توسط شخص هستند که حتما باید توسط متخصصین انجام شود ، اگر این کار توسط افراد نا وارد انجام شود مسلما علاوه بر ال سی دی شکسته ، مشکلات دیگری هم به تلفن همراه تان وارد می شود.

هزینه تعمیرات ال سی دی شکسته چقدر است ؟

این سوال ، اصلی ترین و مهم ترین سوال کاربران طی تماس های تلفنی است که می پرسند هزینه تعمیرات چقدر می شود؟

واقعیت این است که هزینه انجام امور خدماتی و تعمیراتی را نمی توان به طور دقیق مشخص کرد و به شرایط مختلف متفاوت است. هرچند ممکن است از طرف اتحادیه نرخ هایی برای آن ها مشخص شده باشد ، ولی با توجه به مرکز تعمیرات ، مدل گوشی ، میزان خسارت وارده ، دستمزد تکنسین ، قطعات مصرفی و … می تواند بسیار متغیر باشد .

از طرفی افزایش و نوسان قیمت دلار هم عامل دیگری است که بر این موضوع تاثیر گذار است و می تواند قیمت را تغییر دهد ولی می توان حدس زد که این قیمت بین ۴۰۰ هزار تومان تا ۱۵۵۰۰۰۰ هزار تومان متغیر باشد.

همه چیز در مورد شکستن ال سی دی گوشی

نکته ای دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که سایت ها یا افرادی برای خرید گوشی آسیب دیده شما آماده هستند که می توانید از این طریق قطعات شکسته و سالم تلفن همراه خود را بفروشید و به ازای آن پول دریافت کنید. برخی از سایت های خارجی هم به جای پرداخت پول ، اعتبار می دهند تا بتوانید تلفن همراه دیگری بخرید.

برای پیدا کردن این افراد می توانید به سایت های دیوار ، شیپور و … مراجعه کنید و آگهی های ارسال شده را بررسی کنید و با آنها تماس بگیرید.

آیا اطلاعات گوشی پاک می شود؟

اگر نگران اطلاعات و داده ها مهم تلفن همراه خود ، مانند تصاویر ، ویدیو ها و … هستید ، بدانید که عموما با شکستن ال سی دی گوشی اطلاعات شما از بین نمی رود ، مگر آنکه ضربه خیلی شدید وارد شود که باعث آسیب به قطعات دیگر هم بشود و درنتیجه دیتای شما از دست برود.

توصیه هایی برای محافظت از ال سی دی تلفن همراه

در این بخش از مقاله میخواهیم به تعدادی از نکات لازم که برای حفاظت از صفحه نمایش و LCD تلفن همراه خود انجام دهید ، اشاره کنیم :

۱٫ استفاده از گلس مناسب تلفن همراه

گلس یکی از بهترین گزینه ها برای محافظت از صفحه نمایش است که بازار آن نیز داغ است و روزانه گلس هایی محکم و با قابلیت های بیشتر روانه بازار می شود ، توصیه می کنیم حتما با توجه به مدل گوشی تان یکی از آنها را تهیه کرده و نصب کنید.

۲٫ استفاده از قاب محافظ

برخی از افراد که روزانه با گوشی زیاد سرو کار دارند ، باید بدانند که استفاد از قاب های ظریف و شکننده برای آنها مناسب نخواهد بود و باید حتما از قاب هایی که توانایی حفاظت از صفحه نمایش را دارند استفاده کنند ، در این خصوص هم قاب های متفاوتی در بازار وجود دارد که می توانید بهترین آن را تهیه و استفاده کنید.

۳٫ گوشی را در محل مناسبی قرار دهید

امروزه استفاده و بازی با تلفن همراه برای کودکان یک سرگرمی محسوب می شود و می توان گفت کمی اجتناب ناپذیر شده است. بهتر است تلفن همراه را دور از دسترس کودکان و در جای مناسبی قرار دهید ، از رها کردن آن روی زمین یا لبه مکانی مانند پنجره ، طاقچه ، خودرو و … خودداری کنید. اگر تلفن همراه خود را برای بازی به کودکان می سپارد خودتان هم حواستان را به کارهایی که انجام می دهد جمع کنید.

۴٫ گوشی را در جیب شلوار قرار ندهید

بسیاری از افراد گوشی خود را در جیب تلفن همراه قرار می دهند ، از این رو اگر در ماشین یا هرجای دیگری بنشینند ، فشار زیادی به تلفن همراه وارد می شود که ممکن است باعث شکستن ال سی دی گوشی هم بشود. پس بهتر است گوشی را در جای مناسب قرار دهید.

همه چیز در مورد شکستن ال سی دی گوشی

منبع : هیواتک

, , , , , , , , , , , , ,

نظرات