نحوه گرفتن بکاپ از اطلاعات گوشی اندروید

آموزش
24th اکتبر 2019

آموزش بک آپ گرفتن از گوشی های اندروید

بک آپ گرفتن از گوشی

با بک آپ گرفتن از گوشی خود می توانید یک نسخه پشتیبان از اطلاعات موجود بر روی آن داشته باشید که در مواقع لزوم (ویروسی شدن گوشی، پاک شدن اطلاعات و…) آن را بازگردانی کنید.

داده های موجود روی دستگاه هر شخصی مسلما برای آن فرد بسیار مهم است به خصوص آنکه، در موارد تجاری از آن استفاده کنیم ، از این رو اهمیت دارد که اطلاعات در زمانی که تمایل داریم در تلفن ما باشد (یا حداقل از طریق تلفن های ما قابل دسترسی باشد).

این نکته نیز ارزشمند است بدانیم که همه چیز در کجا و چگونه ذخیره می شود . اهمیت بکاپ موضوعی نیست که امروزه بر کسی پوشیده باشد و یا اطلاعاتی درباره آن نداشته باشد ، شما با گرفتن بکاپ از اطلاعات گوشی اندروید روی هر دستگاه دیگری یا با استفاده از روش های آموزش داده شده می توانید به راحتی اطلاعاتتان را از دستگاهی به دستگاه دیگر منتقل کنید ، دیگر نگران پاک شدن یا از دست رفتن دیتا نباشید و … در ادامه کلیه روش های گرفتن بکاپ از اطلاعات گوشی اندروید را بیان خواهیم کرد.

همچنین بخوانید : چگونه از اینستاگرام بک آپ بگیریم

بک آپ گرفتن از گوشی اندروید

گرفتن بکاپ از اطلاعات گوشی اندروید از طریق گوگل

تهیه نسخه پشتیبان از بیشتر داده های شما با Google بسیار آسان است ، و طی چند سال گذشته بسیار ساده تر شده است. شما از طریق گوگل می توانید تصاویر و ویدیوها ، فایل ها ، تنظیمات و اپلیکیشن ها را جداگانه بکاپ بگیرید.

بکاپ تصاویر و ویدیوها با کمک Google Photos

اگر قبلاً از Google Photos استفاده نمی کردید ، الان نویت آن رسیده که مشغول استفاده از آن شوید . این سرویس به طور خودکار از هر عکس و ویدئویی که در فضای ابری می گیرید، پشتیبان تهیه می کند، بنابراین هرگز مجبور نخواهید شد که رسانه خود را دوباره بک آپ بگیرید. اگر برنامه Photos در تلفن شما موجود نیست ، می توانید آن را از اینجا بارگیری کنید. پس از نصب ، باید مطمئن شوید که عکس ها تنظیم شده اند تا بطور خودکار از پرونده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنند.

پس از نصب برنامه، اقدامات زیر را انجام دهید :

برنامه Google photos را باز کنید ، در فهرست ، به قسمت تنظیمات بروید ، سپس روی Backup & sync اشاره کنید. در نهایت اطمینان حاصل کنید که سوئیچ روشن است. به این ترتیب می توانید هر تعداد پرونده را به صورت رایگان بارگذاری کنید. عکس ها و فیلم ها با حداکثر کیفیت بارگذاری ۱۰۸۰p گزینه ذخیره سازی نامحدود رایگان دارند ، که باید برای اکثر افراد به اندازه کافی خوب باشد.

آموزش بک آپ گرفتن از گوشی های اندروید

بکاپ از اطلاعات گوشی

بکاپ فایل ها از طریق گوگل درایو

Google Drive به شما امکان می دهد پرونده های دیگر خود را در فضای ابری ذخیره کنید ، به این معنی که از هر دستگاه متصل قابل دسترسی خواهند بود. برای بارگذاری دستی پوشه ها و پرونده ها ، این دستورالعمل ها را دنبال کنید ، اگر برنامه را ندارید از لینک ارائه شده دانلود و نصب کنید.

پس از نصب برنامه، اقدامات زیر را انجام دهید :

برنامه گوگل درایور را باز کرد و روی دکمه + اشاره کنید ، سپس Upload را انتخاب کرده و فایل هایی که گرفتن بکاپ آنها را دارید انتخاب کرده و تایید کنید.

بکاپ گیری از گوشی های اندروید

حال که موفق به تهیه بکاپ از از تصاویر ، ویدیو ها و فایل های خود شده اید ، جهت گرفتن بکاپ از اطلاعات گوشی اندروید خوب است که از تنظیمات و برنامه ها نیز غافل نشوید.

برای تهیه نسخه پشتیبان از تنظیمات و برنامه های تلفن خود ، باید از خدمات پشتیبان گیری Android استفاده کنید. این سرویس در اصل از برنامه های استفاده شده و تنظیماتی که در اکثر برنامه های Google انتخاب کرده اید ، پشتیبان تهیه می کند ، و بازیابی آن تنظیمات را بر روی یک تلفن جدید آسان می کند.

همچنین بخوانید : آموزش بکاپ گرفتن از واتساپ

برای تهیه بکاپ از تنظیمات و برنامه ها اقدامات زیر را انجام دهید :

وارد تنظیمات شده و سپس در منو اسکرول کنید تا به گزینه Accounts and Backup برسید ، روی آن اشاره کنید و سپس در صفحه بعدی Backup and restore را انتخاب کنید. سوییچ Back up my data را فعال کنید و اگر حسابی را از قبل وارد نکرده بودید ، آن را اضافه کنید.

گرفتن بکاپ از اطلاعات گوشی اندروید

بکاپ گرفتن از سایر اطلاعات گوشی اندروید

برای داده هایی که Google بطور مستقیم از آنها نسخه پشتیبان تهیه نمی کند (مانند پیام های پیام کوتاه / پیام کوتاه ، لیست پخش و آلارم) ، می توانید از نرم افزار شخص ثالث (جانبی) استفاده کنید. نرم افزار بکاپ اندروید MyBackup Pro یک انتخاب محبوب است که به پشتیبان گیری ایمن به سرورهای از راه دور یا کارت حافظه شخصی شما و برنامه ریزی خودکار اجازه می دهد.

این نرم افزار رایگان نیست (هزینه آن ۴٫۹۹ دلار است) ، اما می توانید برای یک دوره آزمایشی آن را رایگان امتحان کنید تا ببینید نیازهای شما برآورده می شود یا خیر. برای شروع تهیه نسخه پشتیبان ، کافیست برنامه MyBackup Pro را از فروشگاه Google Play بارگیری و سپس برنامه را از طریق تلفن خود راه اندازی کنید.

نحوه برگرداندن بکاپ اندروید

ساده ترین راه برای برگرداندن اطلاعات پس از گرفتن بکاپ از اطلاعات گوشی اندروید ، این است که در تنظیمات به بخش Backup & reset رفته و گزینه ی Restore را بزنید ، در این مرحله از شما می خواهد تا فایل بکاپ را معرفی کرده و آدرس دهی کنید ، به همین سادگی اطلاعات شما بازگردانی می شود.

منبع : هیواتک

, , , , , , , , ,

نظرات