آموزش گوگل مپ : ترفندهای کاربردی سیستم مکان یابی گوگل

آموزش
13th نوامبر 2019

گوگل مپ معتبر ترین سرویس مکان یابی،موقعیت سنجی و ردیابی است که امکان تشخیص مکان را در هر زمان و در هر نقطه از دنیا را به ما می دهد.این سرویس محبوب در طول سال های زیادی که از معرفی آن می گذرد پیشرفت های چشم گیری داشته است و نکات جالبی در استفاده از این برنامه وجود دارد که آن را از یک ردیاب ساده پیشرفته تر کرده است؛ آموزش و ترفندهای کاربردی در گوگل مپ که از آن ها بی خبر هستید و در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

آموزش Google Map,آموزش استفاده از گوگل مپ

آموزش کامل گوگل مپ

کل طول مسیر سفر را با توقف‌ها برنامه‌ریزی کنید

گوگل مپ به شما بگوید سفرتان ۷ ساعت طول می‌کشد ولی ۸ ساعت بشود؛ احتمالا مدتی که در مسیر توقف کرده‌اید را محاسبه نکرده است. اما گوگل مپس این قابلیت را هم دارد تا توقف‌های شما را هم محاسبه کند تا زمان دقیق‌تری برای رسیدن به مقصد بدهد:

 • در اپلیکیشن گوگل مپس، ابتدا مقصد خود را وارد کنید.
 • روی کلید Directions بزنید.
 • منوی سه نقطه بالا سمت راست صفحه را لمس کنید.
 • روی Add stop بزنید و تعداد توقف‌هایی که پیش‌بینی می‌کنید را اضافه کنید.
 • هنگامی که افزودن توقف‌ها را تمام کردید؛ روی گزینه Done بزنید. اکنون، گوگل مپس به شما دقیق‌تر می‌گوید چه زمانی به مقصد می‌رسید.

زمان رسیدنتان به مقصد را به اشتراک بگذارید

گوگل اخیراً امکان به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی زنده را به نقشه‌های خود اضافه کرده است. به کمک این ویژگی می‌توانید به دیگران اطلاع دهید که در حال حاضر کجا هستید و چه زمانی به مقصد می‌رسید. همچنین با ارسال موقعیت مکانی زنده می‌توانید متوجه شوید که آیا مسیر مناسب را انتخاب کرده‌ای یا خیر.

 • منوی اصلی را از گوشه بالا سمت چپ بازکنید و Share Location را برگزینید. در صفحه بعدی می‌توانید چگونگی و میزان اطلاعاتی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید تعیین کنید.
 • حالا Select People را برگزینید و مخاطب یا مخاطبان موردنظرتان را از میان فهرست گوگل انتخاب کنید. اگر در گوگل حساب کاربری ندارید یا مخاطب موردنظرتان در این فهرست دیده نمی‌شود، می‌توانید روی دکمه More ضربه بزنید و وارد برنامه پیام‌رسان شوید.

نکته: در نظر داشته باشید که خدمات Google Location برای بهره گرفتن از این قابلیت باید حتماً روی دستگاه شما فعال باشد. اگر این ویژگی غیرفعال باشد و گزینه Share Location را انتخاب کنید، ابتدا از شما پرسیده می‌شود که آیا مایل هستید Google Location را فعال کنید یا خیر.

آموزش گوگل مپ : ترفندهای کاربردی سیستم مکان یابی گوگل

آموزش گوگل مپ : ترفندهای کاربردی سیستم مکان یابی گوگل

ترفندهای سیستم مکان یابی گوگل

بررسی مکان قبل از رفتن به آنجا

گاهی اوقات گزارش‌ها و تصاویر یک مکان گردشگری برای سفر یا کار تجاری می‌توانند گول‌زننده باشند. گوگل مپس به شما امکان می‌دهد ابتدا یک مکان را روی نقشه بررسی و ارزیابی کنید و بعد سراغ رزرو هتل بروید:

 • در اپلیکیشن گوگل مپس، مکان مدنظر را جست‌وجو کنید. مثلا نام هتل یا منطقه گردشگری مقصد را وارد کنید.
 • در پایین صفحه سمت چپ یک باکس کوچک با عکسی از ساختمان مشاهده خواهید کرد. اینجا می‌توانید منطقه مورد نظر را در استریت ویو مشاهده کنید. بنابراین؛ روی آن ضربه زده و سه بعدی مکان مقصد را مشاهده کنید.
 • شما می‌توانید با انگشت روی برخی نقاط زوم کنید و از قابلیت بزرگنمایی تصاویر سود ببرید. به طور مجازی منطقه را کامل بررسی و بعد تصمیم‌گیری کنید.

چشم انداز خیابانی از منطقه مورد نظرتان داشته باشید

اگر چشم‌انداز منظره و خیابان موقعیت مکانی موردنظرتان در دسترس باشد، می‌توانید آن را در گوگل مپ هم مشاهده کنید. به کمک این قابلیت جالب قادر خواهید بود چشم‌انداز اطراف برخی اماکن را مشاهده کنید.

 • روی موقعیت مکانی موردنظرتان ضربه بزنید و انگشت خود را نگه‌دارید تا پین ایجاد شود. سپس روی نام مکان که پایین‌تر ظاهرشده است ضربه بزنید تا سایر امکانات به نمایش درآیند.
 • در منوی امکانات تصویر کوچک چشم‌انداز را انتخاب کنید تا منظره کامل به نمایش درآید. می‌توانید تصویر را با کشیدن تکان دهید و اطراف آن را هم مشاهده کنید.

آموزش گوگل مپ : ترفندهای کاربردی سیستم مکان یابی گوگل

آموزش گوگل مپ

بهترین نکات گوگل مپس Google maps

به راحتی جای پارک برای ماشین پیدا کنید

هنگامی که دارید به یک مکان جدید و ناشناخته حرکت می‌کنید یا برای رسیدن به یک کنسرت، جلسه رسمی و قرار ملاقاتی عجله دارید؛ خیلی مهم است که بدانید چه جاهای پارکی در منطقه مدنظر شما وجود دارد و زودتر یک جای پارک برای خودروی خود پیدا کنید.

به جای اینکه دائما دور خود بچرخید تا به طور چشمی یک جای پارک پیدا کنید؛ می‌توانید از گوگل مپس کمک بگیرید:

 • در اپلیکیشن گوگل مپس لوکیشن خود را وارد کنید.
 • روی گزینه Directions بزنید.
 • شما یک آیکون P در کنار زمان تخمین زده شده برای رسیدن به مقصد خواهید دید. روی این آیکون P ضربه بزنید. اگر P قرمز رنگ بود؛ به این معنی است که جای پارک نیست یا محدود است ولی اگر آبی رنگ بود؛ یعنی به سادگی می‌توانید جای پارک پیدا کنید.
 • روی Find parking بزنید.
 • فهرستی از مناطقی که می‌توانید پارک کنید؛ ظاهر خواهد شد. روی یکی از گزینه‌های پارک ضربه بزنید و به عنوان اولین محل توقف خود انتخاب کنید.

بررسی ترافیک مناطق مختلف

این ویژگی هم از محبوب‌ترین قابلیت‌های نقشه‌های گوگل به شمار می‌رود. به کمک این نرم‌افزار می‌توانید علاوه بر بررسی ترافیک زنده مسیرها همچنین به اطلاعات ترافیک عمومی مناطق مختلف در بازه زمانی مشخص دست‌یابید.با استفاده از این اطلاعات مفید قادر خواهید بود در بهترین زمان و روز ممکن برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید. البته استفاده از این قابلیت تنها در نسخه وب امکان‌پذیر است.

 • از منوی اصلی در گوشه بالا سمت چپ گزینه Traffic را انتخاب کنید.
 • حالا نواری در پایین صفحه ظاهر می‌شود که نشان‌گر رنگی و همچنین منوی ریزشی برای انتخاب ترافیک زنده و ترافیک عمومی دارد. در این منو گزینه Typical Traffic را انتخاب کنید تا نواری با امکان تغییر روز و زمان هم ظاهر شود.
 • با ایجاد تغییر در این نوار می‌توانید وضعیت ترافیکی را در روز و زمان مشخص بررسی کنید.

ترفندهای کاربردی سیستم مکان یابی گوگل

منبع : ترند

, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

نظرات