۵ نکته امنیتی برای جلوگیری از هک شدن گوشی موبایل

آموزش
17th دسامبر 2019

موبایل شما به طور ناخواسته ممکن است دچار حمله‌های هکری قرار بگیرد و اطلاعات شخصی خود را از دست بدهید. در این مقاله می‌خواهیم به شرح روش هایی برای جلوگیری از هک شدن گوشی موبایل بپردازیم.

جلوگیری از هک شدن گوشی

چطور از هک شدن گوشی موبایل جلوگیری کنیم

تلفن را ایمن نگه دارید: شما ممکن است فکر کنید هکر یک آماتور است که به برنامه های شما ورود پیدا می کند اما این بزرگترین خطر برای تلفن نیست بزرگترین خطر دزدی است که گوشی شما را می قاپد و فرار می کنند و رمز عبور را باز می کنند و چیزی که داخلش است را پیدا می کنند.

تلفن را برای هر چیزی استفاده نکنید: یکی از بزرگترین علت هایی که گوشی هک می کنند پیدا کردن اطلاعات بانکی است اگر چنین اطلاعاتی در گوشی خود ندارید در واقع چیزی برای هک کردن ندارید.

جلوگیری از هک شدن گوشی

در امان ماندن از هکرها

به روز کردن تلفن: هک کردن جنگی است بین هکر ها و کمپانی نرم افزار ها ، هکرها حفره های امنیتی دیده بانی پیدا می کنند و کمپانی نرم افزارها این حفره ها را تعمیر می کنند .

جلوگیری از هک شدن گوشی

چگونه از هک شدن گوشی جلوگیری کنیم

رمز دارکردن: بسیاری از مردم که فکر می کنند رمزدار کردن گوشی با پسورد یکی است اما اشتباه می کنند هکرها فقط می توانند با پسورد گوشی را هک کنند.

مراقب استفاده از وای فای های عمومی و بلوتوث ها باشید: وای فای های عمومی و بلوتوث ها راهی بسیار آسان برای هکرها هستند که می توانند به تلفن همراه متصل شوند و از حسابها برداشت کنند.

راههای جلوگیری از هک شدن گوشی

همانطور که پیش تر ذکر شد، بهترین راه برای مقابله با هک شدن گوشی این است که بطور کلی اقداماتی را در زمینه جلوگیری از هک گوشی انجام دهیم. در این بخش روش هایی را برای جلوگیری از هک گوشی ذکر خواهیم نمود.

  • حدالاامکان گوشی خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید. حتی مورد اعتماد ترین افراد هم ممکن با حس کنجکاوی اقدام به جاسوسی اطلاعات ما بنمایند.
  • از نصب برنامه هایی که نمی شناسید پرهیز کنید. ممکن است افرادی که به ظاهر دوست ما هم هستند، از ما بخواهند که برنامه ای را روی گوشی خود نصب کنیم و ما را تشویق به نصب آن نمایند. تا آنجا که می توانید از نصب چنین برنامه هایی پرهیز کرده و فقط برنامه هایی را نصب کنید که از مورد تایید گوگل پلی و یا آی تیونز باشد.
  • روی لینک هایی که افراد از طریق شبکه های اجتماعی برایتان می فرستند کلیک نکنید. با کلیک کردن روی این لینک ها در واقع درب ورود به گوشی خود را برای هکرها باز می کنید و آن ها می توانند به راحتی اقدام به نفوذ به گوشی شما کنند.
  • نشست های فعال یا active session های مربوط به شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام و اینستاگرام را همیشه چک کنید و آن هایی را که بنظر از گوشی یا لپ تاپ شما نیستند را غیر فعال نمایید.
  • به هیچ وجه اطلاعات ورود به شبکه های اجتماعی تان نظیر یوزرنیم و پسوردتان را در اختیار دیگران قرار ندهید.
  • در تمام شبکه های اجتماعی، تایید دو مرحله ای ثبت نام را فعال کنید تا امکان هک کردن آن را به حداقل برسانید.
  • همیشه یک آنتی ویروس قدرتمند و بروز رسانی شده را در گوشی خود نصب داشته باشید تا از ورود تروجان ها به گوشی خود جلوگیری نمایید.
  • همیشه لیست برنامه های نصب شده خود را چک کرده و آن هایی را که نمی شناسید و یا بصورت پنهانی اقدام به مصرف اینترنت می نمایند را حذف کنید.

تجربه و پیشنهاد شما؟

به نظر شما چه محافظت دیگری برای موبایل ها وجود دارد که با استفاده از آن بتوان از هک گوشی های اندروید ، آیفون و.. جلوگیری کرد؟ تجربه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

, , , , , , , , , , , , , ,

نظرات