آموزش مخفی كردن فايل در ويندوز

آموزش
8th می 2019

آموزش مخفی كردن فايل در ويندوز

آموزش مخفی كردن فايل در ويندوز

چگونه فایلها را در ویندوز ۷ مخفی کنیم,نرم افزار مخفي كردن فايل در كامپيوتر,نمایش فایل های مخفی در ویندوز ۸,مخفی سازی فایل,نحوه آشکار كردن فايل در كامپيوتر,نرم افزار مخفي كردن فولدر در ويندوز ۷,قفل كردن پوشه در ويندوز ۱۰,مخفی شدن اطلاعات فلش در ویندوز ۱۰

اگر به صورت چند نفره از رایانه‌ای در خانه یا محیط کار استفاده می‌کنید، بهتر است با مخفی کردن فایل ، پوشه و درایوهای خصوصی، آنها را از معرض دید دیگران خارج کنید. ما در این مقاله می خواهیم روش پنهان کردن فایل ها و آشکار سازی آن ها را آموزش دهیم.

نحوه پنهان کردن Hidden فایل ها در ویندوز

در اولین مرحله شما باید فایل هایی که می خواهید مخفی شوند را در یک پوشه قرار دهید. اگر فایل های شما در یک مسیر نیستند و می خواهید آنها را تک به تک مخفی کنید نیازی به ساخت پوشه و انجام مرحله قبل نیست.

بر روی فایل یا فایل های مورد نظرتان کلیک راست کنید و گزینه Properties را بزنید. حال در تب General گزینه Hidden را بیابید و آن را تیک بزنید:

مخفي كردن فايل

در نهایت کافیست OK را بزنید. اکنون فایل های شما خاصیت مخفی یا Hidden را گرفته اند و کم رنگ شده اند. حال باید کاری کنید که ویندوز فایل های مخفی شما را نشان ندهد.

برای عدم نمایش فایل های مخفی در ویندوز My Computer را باز کنید و از منوی بالا گزینه Organize و سپس Folder and Search options را کلیک کنید. در پنجره باز شده بر روی تب View رفته و مطابق تصویر زیر ، گزینه Don’t Show Hidden Files را تیک زده و در نهایت OK کنید:

مخفي كردن فايل در ويندوز

بدین ترتیب ویندوز دیگر فایل های مخفی شما را نشان نخواهد داد.

پیدا کردن فایل ها و پوشه های مخفی شده

بعد از اینکه فایل ها و پوشیه های مورد نظر خود را مخفی کردید ، باید نحوه مشاهده فایل های مخفی شده را نیز بدانید. برای اینکه بتوانید فایل ها مخفی را ببینید مراحل بالا را طی کنید و این بار تیک گزینه Show Hidden Files را زده و OK کنید. اکنون فایل های مخفی را می بینید:

آموزش مخفي كردن فايل در ويندوز

منبع : هیواتک

, , , , , , , , , , , , ,

نظرات