چگونه از اینستاگرام بک آپ بگیریم

آموزش
5th می 2019

چگونه از اینستاگرام بک آپ بگیریم

نحوه بکاپ گرفتن از دایرکت اینستاگرام

بسیاری از کاربران اینستاگرام از حساب کاربری خود استفاده نمی کنند اما چون نمی خواهند تصاویر ، ویدیو ها و اطلاعات موجود در پروفایلشان حذف شود اکانتشان را حذف یا غیرفعال نمی کنند. اگر شما هم قصد دارید اکانتتان را به صورت دائمی یا موقتی غیرفعال کنید اما نمی خواهید عکس ها و استوری هایی که پست کرده بودید پاک شوند با این مقاله از سایت پینک تولز همراه باشید چرا که در ادامه قصد داریم بگوییم چگونه از اینستاگرام بک آپ بگیریم ، با ما همراه باشید.

تهیه بکاپ اینستاگرام از طریق وبسایت

مدتی است که اینستاگرام قابلیتی در اختیار کاربرانش قرار داده تا بتوانند یک نسخه از اطلاعات موجود در حسابشان را به صورت یکجا دانلود کنند. این شبکه اجتماعی اطلاعاتی مانند تصاویر اشتراک گذاری شده ، کامنت ها ، اطلاعات پروفایل و … را در یک فایل جمع آوری کرده و لینک دانلود آن را برایتان ارسال می کند. برای استفاده از این قابلیت باید وارد وبسایت اینستاگرام شوید. سپس در قسمت Log in نام کاربری و رمز عبور اکانتی که می خواهید از آن بکاپ بگیرید را وارد کنید تا حساب کاربری شما باز شود. وارد پروفایلتان شوید و مانند تصویر روی Edit Profile کلیک کنید.

چگونه از اینستاگرام بک آپ بگیریم

با این کار صفحه ای مانند تصویر زیر برایتان نمایش داده می شود. از ستون سمت چپ وارد قسمت Privacy and Security شوید و در بخش Data Download روی گزینه Request Download کلیک کنید. با این کار اینستاگرام از شما درخواست می کند که یک ایمیل وارد کنید تا لینک دانلود اطلاعات جمع آوری شده را برای آن ارسال کند. لازم به ذکر است که برای دریافت ایمیل حاوی لینک دانلود بکاپ اینستاگرام باید مدتی صبر کنید چرا که جمع آوری این اطلاعات ممکن است تا ۴۸ زمان لازم داشته باشد.

نحوه بکاپ گرفتن از دایرکت اینستاگرام

تهیه پشتیبان از اینستاگرام به کمک اپلیکیشن

شما می توانید تمامی مراحل تهیه پشتیبان از اینستاگرام را از طریق اپلیکیشن نیز انجام دهید. برای این کار کافی است برنامه اینستاگرام را در گوشی خود باز کنید و وارد پروفایلتان شوید. سپس سه خط بالای صفحه سمت راست را انتخاب کنید. در مرحله بعد از منوی نمایش داده شده گزینه Settings را انتخاب کنید. در صفحه تنظیمات مانند تصویر وارد بخش Privacy and Security شوید و گزینه Download Data را انتخاب کنید. در این قسمت باید ایمیل مورد نظرتان را وارد کنید تا لینک دانلود اطلاعات ظرف ۴۸ ساعت آینده برایتان ارسال شود.

آموزش ریکاوری دایرکت اینستاگرام

تهیه پشتیبان از اینستاگرام استوری

اگر قصد دارید اکانت خود را حذف کنید اما نمی خواهید تصاویر اشتراک گذاری شده را از دست بدید می توانید پیش از انجام دیلیت اکانت اینستاگرام وارد پروفایل خود شوید و یک به یک پست های دلخواهتان در گوشی ذخیره کنید. برای این کار می توانید از برنامه های دانلود عکس اینستاگرام استفاده کنید و یا از وبسایت هایی که به صورت آنلاین این کار را انجام می دهند کمک بگیرید. برای مثال اپلیکیشن اینستا دانلودر یکی از برنامه هایی است که به آسانی می توانید تصاویر و ویدیو های این شبکه اجتماعی را برایتان دانلود کند. برای استفاده از این برنامه روی لینک زیر کلیک کرده و آن را از طریق بازار دانلود و نصب کنید.

https://cafebazaar.ir/app/mordad.app.instadownloader/?l=fa

در این مرحله باید پستی را که می خواهید از اینستاگرام دانلود کنید را باز کرده و از طریق سه نقطه بالای صفحه گزینه Copy link را انتخاب کنید تا لینک آن کپی شود. سپس برنامه اینستا دانلودر را اجرا کنید و لینک را در کادرمربوطه Paste کنید تا تصویر مورد نظر شما دانلود شود.

بازیابی عکس اینستاگرام

علاوه بر ذخیره سازی پست ها شما باید از استوری های قرار داده شده در پیجتان نیز نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای دسترسی به استوری هایی که تا به حال پست کردید اینستاگرام خود را باز کنید و وارد پروفایلتان شوید سپس مانند تصویر روی آیکون آرشیو اشاره کنید. در صفحه بعد گزینه Stories Archive را انتخاب کنید تا تمامی استوری های قرار داده شده به ترتیب تاریخ برایتان نمایش داده شوند.استوری دلخواهتان را باز کنید و سه نقطه پایین صفحه را انتخاب کنید. در آخر از میان گزینه ها Save Photo را انتخاب کنید تا تصویر روی گوشی شما ذخیره سازی شود.

چگونه از اینستاگرام بک آپ بگیریم

منبع : هیواتک

, , , , , , , , ,

نظرات