آموزش رفع خطای Maintenance در وردپرس

آموزش
24th می 2019

آموزش رفع خطای Maintenance در وردپرس

ارور Maintenance

این خطا تنها زمانی اتفاق میفتد که در حین به روز رسانی افزونه ها یا وردپرس مشکلی به وجود آمده است. به احتمال زیاد خیلی از شماها به این خطا برخورد کرده اید و باعث تلف شدن وقت شما شده است. با دیدن خطای “جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده برای مدت کوتاهی در دسترس نیست. یک دقیقه دیگر مراجعه کنید.” سردرگم و گیچ شده اید.

آموزش رفع خطای Maintenance در وردپرس

در اصل از نسخه ۳٫۷ به بعد وردپرس امکان به روز رسانی افزونه ها را به صورت خودکار فراهم کرده است و ممکن است در روند به روز رسانی مشکلی به وجود بیاد که به صورت اتوماتیک وب سایت شما در حالت تعمیر و نگهداری قرار می گیرد و سایت یرای کاربران شما غیر قابل دسترس می شود.

Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance. Please check back in a minute.

جهت انجام عملیات تعمیرات زمان‌بندی شده برای مدت کوتاهی در دسترس نیست. یک دقیقه دیگر مراجعه کنید.

دلایل رخ دادن خطا

در واقع صفحه تعمیر و نگهداری که مشاهده می کنید یک صفحه خطا نیست بلکه یک صفحه اطلاع رسانی می باشد و گاهی اوفات شما متوجه نمی شوید که وب سایت شما با همچین مشکلی روبه رو شده است و به جای سایت صفحه تعمیر و نگهداری به کاربران نمایش داده می شود.

در هنگام فرایند به روز رسانی، وردپرس فایل های ضروری را در سرور دانلود و سپس اکسترکت می کند و فایل های جدید نصب می کند، و به شما این خطا را نمایش می دهد.

خب اگر همه چی خوب پیش بره فقط سایت شما چند ثانیه در حالت تعمیر و نگهداری می باشد اما اگر وقفه ای پیش بیاد این امر طولانی می شود و سایت شما در حالت تعمیر و نگهداری باقی می ماند.

روش برطرف کردن خطای حالت تعمیر وردپرس

با من همراه باشید تا روش برطرف کردن خطا را توضیح دهم. در گام اول اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که اگر زمانی که این خطا اتفاق افتاده، در حال به روز رسانی وردپرس بوده اید، اطمینان حاصل کنید که به روز رسانی به طور کامل صورت گرفته شده باشد تا سایتتان در آینده دچار مشکل نشود.

سپس وارد هاست شوید روی settings کلیک کنید تیک گزینه show hidden files را فعال کنید تا فایل های مخفی را مشاهده کنید، بعد فایل .maintenance را پیدا کنید و این فایل را حذف نمایید تا سایت شما به حالت عادی خودش بازگردد. توجه داشته باشید که تا وقتی این فایل را حذف نکنید، پیام همچنان نمایش داده می شود.

نحوه سفارشی کردن صفحه اطلاع رسانی

برای سفارشی کردن این بخش یک فایل با نام maintenance.php در دسکتاپ خود ایجاد کنید و کد زیر را در آن جایگذاری و ذخیره کنید.

<?php
$protocol = $_SERVER[“SERVER_PROTOCOL”];
if ( ‘HTTP/1.1’ != $protocol && ‘HTTP/1.0’ != $protocol )
$protocol = ‘HTTP/1.0’;
header( “$protocol 503 Service Unavailable”, true, 503 );
header( ‘Content-Type: text/html; charset=utf-8’ );
?>
<html xmlns=”http://www.w3.org/1999/xhtml”>
<body>
<h1>We are updating the site, please check back in 30 minutes.</h1>
</body>
</html>
<?php die(); ?>

سپس در هاست، در پوشه wp-content فایل را آپلود کنید. از این به بعد هنگام به روز رسانی افزونه ها و وردپرس کاربران صفحه ای که ایجاد کردید را مشاهده می کنند.

موفق و پیروز باشید.

رفع خطای Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance

منبع : میهن وردپرس

, , , ,

نظرات