آموزش دریافت شماره شبا بانک ملی

آموزش
6th دسامبر 2019

شماره شبا یا همان شناسه بانکی ایران، در حقیقت یک کد ۲۶ حرفی بوده که دو حرف اول آن مشخص کننده کشور و ۲۴ رقم بعدی، مشخص کننده شماره حساب می باشد. شماره شبا طبق استاندارد IBAN که در اکثر بانک های مختلف جهان پشتیبانی می شود ایجاد شده است. شماره شبا در امور بانکی ایران نیز کاربردهای فراوانی دارد که نحوه دریافت آن از تمامی بانک های مختلف فعال در ایران، تقریبا یکسان بوده و تفاوت چندانی ندارد. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه دریافت شماره شبا بانک ملی ایران را مورد بررسی قرار دهیم.

دریافت شماره شبا بانک ملی

آموزش دریافت شناسه شبا بانک ملی

دریافت شماره شبا بانک ملی از طریق تلفن گویا

برای دریافت شناسه شبا بانک ملی می توانید از طریق تلفن گویا اقدام کنید. برای این کار تلفن ۰۹۶۲۲ را شماره گیری نمایید. پس از زدن عدد ۵ از شما درخواست می شود تا شماره حسابتان را وارد کنید. پس از وارد کردن آن می توانید به شماره شبا دسترسی پیدا کنید.

دریافت شماره شبا بانک ملی از طریق پیامک

شما می توانید از طریق پیامک برای دریافت شناسه شبا بانک ملی اقدام کنید. برای این کار کافی است یک پیام به شماره ۲۰۰۰۸۰۱۸ ارسال کنید. پیامی که ارسال می کنید باید مطابق با الگو های زیر باشد:

برای حساب سپرده:

شماره حساب سیبا + فاصله + عدد صفر «۰ ۰۳۰۱۴۳۶۲۰۴۰۰۶»

برای حساب تسهیلات:

شماره حساب سیبا + فاصله + عدد یک «۱ ۰۳۰۱۴۳۶۲۰۴۰۰۶»

پس از فرستادن پیام کوتاه شماره شبا سریعا برای شما ارسال می شود.

سایر روش های دریافت شماره شبا بانک ملی

شما همچنین می توانید از طریق سایت اقدام به دریافت شماره شبا بانک ملی نمایید. برای این کار به آدرس bmi.ir/fa/shaba مراجعه نموده و از بخش « تبدیل شماره حساب بانک ملی به شبا » نوع حساب خود را انتخاب نمایید. پس از وارد کردن شماره حساب شماره شبا بانک ملی به شما ارائه خواهد شد.

آموزش دریافت شناسه شبا بانک ملی

آموزش دریافت شماره شبا بانک ملی

منبع : هیواتک

, , , ,

نظرات